قيمت دلار در صرافي هاي مركزي ايران

قيمت دلار در صرافي هاي مركزي ايران

تربیت

شنبه بیست و دوم 8 1400

در زیر 9 نکته برای تربیت نوجوان آورده شده است که می تواند به شما کمک کند تا به عنوان والدین احساس رضایت بیشتری داشته باشید. تربیت کودک


1. حمایت از عزت نفس فرزندتان


کودکان زمانی که خود را از چشم دیگران می بینند شروع به تقویت توانایی خود برای خودآگاهی در دوران نوزادی می کنند. نحوه صحبت کردن، ارتباط غیرکلامی و تمام رفتارهای شما توسط فرزندانتان تسخیر می شود. کلمات و فعالیت های شما به عنوان والدین بیش از هر چیز دیگری بر ایجاد اعتماد به نفس آنها تأثیر می گذارد.


ستایش دستاوردها، اما اندک، باعث خوشحالی آنها می شود. اجازه دادن به کودکان برای انجام آزادانه کارها باعث می شود آنها احساس شایستگی و استحکام کنند. برعکس، کم‌کم کردن صحبت‌ها یا تقابل وحشتناک یک بچه با دیگری باعث می‌شود بچه‌ها احساس بی‌فایده شدن کنند.


از ارائه عبارات انباشته یا استفاده از کلمات به عنوان سلاح خودداری کنید. جملاتی مانند "چه کار احمقانه ای انجام شود!" یا "شما بیشتر شبیه یک کودک رفتار می کنید تا خواهر یا برادر کوچکترتان!" باعث آسیب مشابه


با مسئولیت خود ادامه دهید و مراقب باشید. به فرزندان خود بگویید که همه مرتکب خطا می شوند و شما واقعاً آنها را دوست دارید، در هر صورت، وقتی رفتار آنها را نمی ستاید. آموزش تربیت کودک


2. بچه ها را خوب بیابید


آیا تا به حال فکر نکرده اید که چقدر در یک روز معین به فرزندانتان پاسخ می دهید؟ ممکن است در نهایت بیشتر از ستایش محکوم کنید. چه احساسی نسبت به مدیری دارید که بدون توجه به اینکه خیرخواهانه با شما رفتار بدی داشته است؟


روش‌شناسی قوی‌تر این است که بچه‌ها را کشف کنیم که چیزی را به درستی انجام می‌دهند: "شما بدون اینکه از شما خواسته شود رختخواب خود را مرتب کردید - این فوق العاده است!" یا "من داشتم بازی تو را با خواهرت تماشا می کردم و تو فوق العاده درک می کردی." با گذشت زمان، این اظهارات بیشتر از سرزنش‌های تکراری، به رفتار مناسب انرژی می‌دهد.


سعی کنید هر روز چیزی را برای ستایش دنبال کنید. با دستمزدها آزاد باشید - ستایش، در آغوش گرفتن و ستایش شما می تواند کارهای باورنکردنی انجام دهد و مرتباً واقعاً شگفت انگیز است. خیلی زود خواهید دید که در حال "توسعه" مقدار بیشتری از رفتاری هستید که ممکن است بخواهید ببینید.


3. مرزهای مشخصی را کنار بگذارید و با نظم و انضباط خود سازگار باشید


نظم و انضباط در هر خانواده مهم است. هدف از انضباط کمک به بچه ها در انتخاب شیوه های خوب و یادگیری احتیاط است. آنها ممکن است نقاط بریدگی را که برای آنها ایجاد می کنید آزمایش کنند، با این حال آنها به این نقاط برش نیاز دارند تا به بزرگسالان توانا تبدیل شوند.


ایجاد قوانین خانه به بچه ها کمک می کند تا مفروضات شما را درک کنند و احتیاط را تقویت کنند. چند دستورالعمل ممکن است شامل این موارد باشد: تا زمانی که تکالیف مدرسه انجام نشود تلویزیون وجود نداشته باشد و ضربه زدن، تمسخر یا تحریک وحشتناک مجاز نباشد.


شما باید چارچوبی تنظیم کنید: یک اخطار، همراه با نتایج، به عنوان مثال، «شکست» یا از دست دادن مزایا. یک اشتباه معمولی که نگهبانان مرتکب می شوند ناتوانی در پایان دادن به نتایج است. شما نمی توانید یک روز بحث کردن را به بچه ها یاد بدهید و موارد زیر را نادیده بگیرید. قابل اعتماد بودن نشان می دهد که چه چیزی را پیش بینی می کنید. دوره تربیت کودک


4. چند دقیقه را به بچه های خود اختصاص دهید


مرتباً برای سرپرستان و بچه‌ها سخت است که برای یک شام خانوادگی دور هم جمع شوند، نه اینکه با هم آشنا شوند. در هر صورت، احتمالاً کودکان چیزی بیشتر از این نمی خواهند. در ابتدای روز 10 دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید تا بتوانید با کودک خود صبحانه بخورید یا ظروف را در سینک بگذارید و بعد از شام به قدم زدن بروید. کودکانی که به اندازه کافی برجسته نیستند تا متوجه شوند که به آنها نیاز دارند، اغلب به این کار ادامه می‌دهند یا کلافه می‌شوند، زیرا مطمئناً اینطور دیده می‌شوند.


بسیاری از سرپرستان فکر می کنند که برنامه ریزی برای زمان مشترک با فرزندانشان سودآور است. هر هفته یک "عصر استثنایی" را برای با هم بودن بسازید و به فرزندان خود اجازه دهید در انتخاب نحوه سرمایه گذاری انرژی کمک کنند. راه‌های جایگزین را جستجو کنید - یک یادداشت یا چیزی فوق‌العاده را در جعبه ناهار فرزندتان قرار دهید.


به نظر می رسد که نوجوانان نسبت به کودکان جوان بیشتر به تمرکز کمتری از سوی افراد خود نیاز دارند. از آنجایی که نگاه های اجمالی کمتری به نور روز برای جمع شدن سرپرستان و نوجوانان وجود دارد، سرپرستان باید تلاش شجاعانه ای را به کار گیرند تا زمانی که کودکشان هوس صحبت کردن یا علاقه مندی به تمرینات خانوادگی را در میان می گذارد، در دسترس باشند. رفتن به نمایش‌ها، بازی‌ها، و مناسبت‌های مختلف با نوجوانتان باعث می‌شود که به شما توجه داشته باشید و به شما این امکان را می‌دهد که به روش‌های قابل توجهی در مورد فرزندتان و همراهانش اطلاعات کسب کنید.


سعی کنید در صورتی که یک نگهبان کارآمد هستید احساس پشیمانی نکنید. این جزئیات به ظاهر بی‌اهمیت متعددی است که شما انجام می‌دهید - درست کردن پاپ کورن، بازی با ورق، خرید از ویترین - که کودکان به یاد می‌آورند.


5. الگوی خوبی باشید


نوجوانان کوچک با تماشای افراد خود با بسیاری از رفتارهای قابل قبول آشنا می شوند. هرچه جوان تر باشند، سیگنال های بیشتری از شما می گیرند. قبل از اینکه ناگهان فوران کنید یا قبل از فرزندتان دیوانه شوید، به این فکر کنید: آیا به این نیاز دارید که کودکتان در زمان عصبانیت رفتار کند؟ بدانید که دائماً توسط فرزندانتان تحت نظر هستید. مطالعات نشان داده‌اند که بچه‌هایی که ضربه می‌زنند معمولاً الگوی خصومت در خانه هستند.

ویژگی هایی را که می خواهید در فرزندان خود بیابید الگو کنید: توجه، موافق بودن، قابل اعتماد بودن، متفکر بودن، مقاومت. رفتار غیر خودخواهانه نشان دهید. بدون پیش بینی جایزه، کارها را برای دیگران انجام دهید. تشکر کنید و ستایش کنید. مهمتر از همه، رفتاری با فرزندان خود داشته باشید که پیش بینی می کنید دیگران باید با شما رفتار کنند.

https://masiresaabz.com/product/%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82/


(0) نظر
X